Challenge Poznań

Chalenge Triathlon Poznan

Trzeci rok z rzędu startowałam na poznańskiej „Połówce”. Zawody tak jak rok temu odbyły się pod marką „Challenge”, ale tym razem dystans połówki był dystansem towarzyszącym. Wisienką na torcie były Mistrzostwa Europy na dystansie pełnym, pod szyldem ITU (http://www.triathlon.org/ ).

Dla mnie był to bardzo udany start! Wynik 4:37:43, dał mi czwarte miejsce w PROskach i kwalifikację na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, w kategorii PRO!
Jestem w szoku, bo przed startem towarzyszył mi kiepski nastrój no i wstyd się przyznać, ale pomalutku zaczęłam w głowie pakować już triathlonowe walizki…
Obawy i stres okazały się niepotrzebne! Forma dopisała, szczęście również. Tak oto mam kolejny cel, do którego trzeba się solidnie przygotować. To prawda, że życie jest pełne niespodzianek 🙂

Bardzo dziękuję firmie ALE za zaproszenie i okazane wsparcie. Bez Was by mnie tam nie było!
Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, ALE to polska marka zajmująca się suplementami diety https://alenergy.eu/. To z ich produktów korzystam podczas przygotowań i startów.

Co do żywienia, to moja strategia na ten start była typowo żelowa. Na wcześniejszych startach przyjmowałam na rowerze 4 żele i 1 baton. Jednak zawsze czułam ociężałość na etapie biegowym. Suplementacja samymi żelami, dla mnie okazała się bardziej komfortowa. Taka będzie mi towarzyszyć na kolejnych startach, a prezentowała się ona następująco:

  • 3 dni przed startem dieta węglowodanowa
  • 4 godziny przed startem śniadanie
  • 45′ przed startem 3/4 batonika musli
  • etap kolarski: 5 ALE żeli, 2 L wody, 0,6 L rozcieńczonego izotonika
  • etap biegowy: 2 i 1/2 ALE żel, woda na każdym punkcie odżywczym

Galeria z zawodów do zobaczenia na facebooku: https://www.facebook.com/kobietawtriathlonie/
Dla dociekliwych, link do szczegółowych wyników:
http://live.sts-timing.pl/challenge/day2/index.php?dystans=3

poznan-triathlon-1-2